Welwyn WH200-10RJI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 10 ohm, 200 W, 5%, 100ppm/ C RoHS Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 200W, 10ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 200W, 5%, 10R; Resistance: 10ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 200W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 1.9kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature C