Welwyn WH200-100RJI
Res Wirewound 100 Ohm 5% 200W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
OhmiteL225J100E
Res Wirewound 100 Ohm 5% 225W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteL225J100
Fixed Resistor, Wire Wound, 225W, 100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSC150100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 150W, 100ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
OhmiteL175J100E
Res Wirewound 100 Ohm 5% 175W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
TE ConnectivityTE200B100RJ
Res, 100R, 200W, Solder Lug, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity 2-1879447-5
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 200W, 100ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, WIREWOUND, 100R, 5%, 1.9KV; Resistance:100ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:200W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes