Welwyn WH100-4R7JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 4.7 Ohm, 100 W, 5%, 100Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
3 个月趋势:
-2.91%
相关零件
Ohmite93J4R7E
90 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 4.7Ohm 3.25W
Ohmite95J4R7E
Wirewound Res.-Through Hole 5watt 4.7ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
Ohmite90J4R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 4.7ohm, 1080V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000004708JAC00 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 4.7ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
4.7 OHM 5% 100W