Welwyn WH100-4K7JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 4.7 Kohm, 100 W, 5%, 25Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
相关零件
Ohmite40J4K7
Res Wirewound 4.7K Ohm 5% 10W ±20ppm/°C Conformal Silicone Ceramic AXL
RES 4.7K OHM 10W 5% RADIAL
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 153.2971V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J4K7E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 4.7kOhm 5W
Ohmite95J4K7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 495V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 153.2971V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 4700ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 100W, 5%, 4K7; Resistance: 4.7kohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 100W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Solder Lug; Voltage Rating: 1.9kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature Co
4.7K OHM 5% 100W