Welwyn WH100-2R7JI
Res Wirewound 2.7 Ohm 5% 100W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bulk
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
TE Connectivity / AMP2-1625999-7
Res Wirewound 2.7 Ohm 5% 100W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Res Wirewound 2.7 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 2.7ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À100ppm/¡æ 2.7¦¸ 100W
2.7 OHM 5% 100W
RESISTOR, 2.7 OHM, 100W, 0.05, SOLDER LUG; Resistance:2.7ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes