Welwyn WH10-68RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 68ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
+50.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS1068RJ
Res Wirewound 68 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS1068RJ
TE ConnectivityHSA2568RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA5068RJ
Res Wirewound 68 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 68 Ohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À50ppm/¡æ 68¦¸ 15W 21mm*21mm*11mm
METAL FILM RESISTOR, 33 OHM, 1W, 5%
WH10-68RJI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, METAL FILM, 33 OHM, 1W, 5%; Product Range:WELWYN - MFP Series; Resistance:33ohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage Rating:350V