Welwyn WH10-62RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 62ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
+49.11%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 62 Ohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
WH10-62RJI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, 15W 5% 62R; Resistance:62ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Series:WH10; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V