Welwyn WH10-50RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 50 Ohm, 15 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet4 页17 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.49%
描述
5% ¡À50ppm/¡æ 50¦¸ 15W 36.5mm*21mm*11mm
WH10-50RJI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, 15W 5% 50R; Resistance:50ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265VAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V