Welwyn WH10-47RJI
Through Hole Resistor, Wh Series, 47 Ohm, 15 W, 5%, 265 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
element14
Farnell
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS1547RJ
Res Wirewound 47 Ohm 5% 15W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS1047RJ
THS Series Ø 17 x 17 mm 47 Ohm 10 W ±5 % 50 ppm/°C Wirewound Resistor
Res Wirewound 47 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Res Wirewound 47 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 47ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
WH10-47RJI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, 15W 5% 47R; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH10; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V