Welwyn WH10-3K3JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 3300ohm, 250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-12.12%
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 3.3 Kohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 15W 5% 3K3; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Series:WH10; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V