Welwyn WH10-20RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 20ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
Newark
element14
Farnell
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA1022RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 22ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA1022RJ
TE ConnectivityTHS1522RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 22ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 20ohm, 1000V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 20ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB12J20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 20ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 20 Ohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
20 Ohms 5% Through Hole Wirewound Resistor
5% ¡À50ppm/¡æ 20¦¸ 15W 36.5mm*21mm*11mm
RESISTOR, 15W 5% 20R; Resistance:20ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH10; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V