Welwyn WH10-10RJI
Through Hole Resistor, Wh Series, 10 Ohm, 15 W, 5%, 265 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
element14
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+1789%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA1010RJ
Res Wirewound 10 Ohm 5% 16W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS1510RJ
Res, 10R, 15W, Solder Lug, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity 1-1879074-6
TE ConnectivityTHS1510RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 10ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 10ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 10ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 10ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À50ppm/¡æ 10¦¸ 15W 36.5mm*21mm*11mm
RESISTOR, 15W 5% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH10; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V