Welwyn WDBR1-47RKT
Thick Film Resistors - Through Hole
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet4 页7 年前
element14
Sager Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.94%
相关零件
OhmiteOY470KE
OY FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±10% -1000/ -1600ppm/C 47Ohm 2W
OhmiteOX470KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 1W, 47ohm, 300V, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteAY470KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 4.5W, 47ohm, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
Trimmer, Cermet, 0.5W, 47ohm, 10% +/-Tol, 21 Turn(s)
TE Connectivity / AMP1-1623719-0
CERAMIC AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 47OHMS 10% 1W -900 - +/-300PPM/DEGC
TE ConnectivityCCR247RKB
Res Ceramic Composition 47 Ohm 10% 2W -900ppm/C to 300ppm/C Conformal Coated AXL Box/Loose
描述
47¦¸ ¡À10% 180W ¡À600ppm/¡æ 49.3mm*35.9mm*900¦Ìm
RESISTOR, 47 OHM, 1.5kW, ±10%; Resistance:47ohm; Product Range:WDBR Series; Power Rating:1.5kW; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:2.5kV; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:+500ppm/°C to +600ppm/°C RoHS Compliant: Yes