Welwyn WDBR1-150RKT
Through Hole Thick Film Resistor, Wdbr Series, 150 Ohm, 1.5 Kw, 10%, 2.5 Kv Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页17 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
OhmiteOY151KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 2W, 150ohm, 400V, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteOX151KE
Res Ceramic Composition 150 Ohm 10% 1W -1600ppm/°C to 1000ppm/°C Conformal AXL
OhmiteAY151KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 4.5W, 150ohm, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
Trimmer - 1/4In Sq St Cermet /Tube Packaging |Bourns, Inc. 3362P-1-151
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 150ohm, 38.7298V, 10% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 10% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1500W, 150ohm, 2500V, 10% +/-Tol