Welwyn WA84-8R2JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 8.2ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+50.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 8.2ohm, 5.7271V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wa80 Series, 8.2 Ohm, 3 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Res Wirewound 8.2 Ohm 5% 3W ±200ppm/C Cement AXL Ammo
WELWYN/TT ELECTRONICS 53526833
RES, 8R2, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 8.2ohm; Product Range: WA80 Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Wirewound; Te