Welwyn WA84-68RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Arrow Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.35%
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wa80 Series, 68 Ohm, 3 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
68¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm
WELWYN/TT ELECTRONICS 53526884
RES, 68R, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 68ohm; Product Range: WA80 Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Wirewound; Tem