WeEn Semiconductors WNS20S100CQ
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.73%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2019-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Diode Schottky 100V 10A 3-Pin TO-220E Rail
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220E
100V 132A 50¦ÌA 100V 10A commoncathode TO-220E
DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO220E
Schottky Rectifier, Dual, 100V, To-220Ab; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:100V; Forward Current If(Av):10A; Diode Configuration:Dual Common Cathode; Diode Case Style:To-220Ab; No. Of Pins:3Pins; Forward Voltage Vf Max:950Mv; Rohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors WNS20S100CQ