WeEn Semiconductors WMSC016H12B1P6T
Silicon Carbide MOSFET, Half Bridge, N Channel, 85 A, 1.2 kV, 20 Milliohms, Module, 18 Pins
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet15 页1 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor, 85A I(D), 1200V, 2-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
SIC MOSFET, N-CH, 1.2KV, 85A, WEENPACKB1;
Sic Mosfet, N-Ch, 1.2Kv, 85A, Weenpackb1; Mosfet Module Configuration:Half Bridge; Channel Type:N Channel; Continuous Drain Current Id:85A; Drain Source Voltage Vds:1.2Kv; No. Of Pins:18Pins; Rds(On) Test Voltage:18V; Product Range:- |Ween Semiconductors WMSC016H12B1P6T