Walsin Technologies WR12X563 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 56000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
KOA SpeerCN1E4KTTD513J
Res Thick Film Array 51K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 51K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56.2kOhms 0.1W 1/10W
Res Thick Film 0805 51.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES 56K OHM 5% 1/4W 1206
1206 56K 5% Resistor
new, original packaged
RES, 56K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Toler