Walsin Technologies WR08X754 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 750kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
电阻, 750K, 5%, 0.125W, 0805, 厚膜;
RES, 750K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 750kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)