Walsin Technologies WR08X563 JTL
Res Thick Film 0805 56K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
Newark
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 56kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 56000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 56K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)