Walsin Technologies WR08X243 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 24kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
Datasheet10 页8 年前
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film Array 24K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 24K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
KOA SpeerCN1J4TTD223J
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
KOA SpeerCN1E4KTTD223J
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 24000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 24KΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 24K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 24kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)