Walsin Technologies WR08W3R40FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, -200, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 3.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC0805FR-073R4L
Res Thick Film 0805 3.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-073R3L
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 3.3Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-073R32L
Res Thick Film 0805 3.32 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 3.74 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
125mW Thick Film Resistors 150V -200ppm/℃~+400ppm/℃ ±1% 3.4Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES 3.4 OHM 1% 1/8W 0805
RES, 3R4, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.4ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)
0805 3R40 1% Resistor