Walsin Technologies WR08W1R10FTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, -200, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Newark
element14 APAC
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 1 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Chip Resistors 0805 1.1Ω ±1% 1/8W -200~+400ppm/℃
电阻, 1R1, 1%, 0.125W, 0805, 厚膜;
RES, 1R1, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 1.1ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)