Walsin Technologies WR06X3R3 JTL
WR06 Series 0603 3.3 Ohm ±5% 0.1 W -200 to +400 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页8 年前
Datasheet9 页14 年前
element14 APAC
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0603 3.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -200ppm/C to 400ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3.3ohm, 50V, 5% +/-Tol, -200,400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% -200ppm/℃~+400ppm/℃ 3.3Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES, 3R3, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3.3ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)