Walsin Technologies WR06X360 JTL
WR06 Series 0603 36 Ohm ±5 % 0.1 W ±200 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页11 年前
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 36ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 36 OHM 5% 1/10W 0603
0603 36R 5% Resistor