Walsin Technologies WR06X2R4 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.4ohm, 50V, 5% +/-Tol, -200, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% -200ppm/℃~+400ppm/℃ 2.4Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES 2.4 OHM 5% 1/10W 0603
0603 2R4 5% Resistor
2.4¦¸ ¡À5% 1/10W 0603