Walsin Technologies WR06X274 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页10 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 270K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 270000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 270KΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 270K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)