Walsin Technologies WR04X622 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 6.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 6.2KΩ ±5% 1/16W ±100ppm/℃
RES 6.2K OHM 5% 1/16W 0402
0402 6K2 5% Resistor
6200¦¸ ¡À5% 1/16W 0402