Walsin Technologies WR04X4021FTR
WR04 Series 0402 4.02 kOhm ±1 % 0.0625 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
Future Electronics
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4020ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 4.02K OHM 1% 0402
0402 4K02 1% Resistor