Walsin Technologies WR04X274 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页8 年前
Datasheet9 页14 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0402 270K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RES 270K OHM 5% 1/16W 0402 / 270 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 270000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR04 Series 0402 270 kO 0.063 W ±5% ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor