Walsin Technologies WR04X244 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±100ppm/℃ 240kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Res Thick Film 0402 240K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 240000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 240KΩ ±5% 1/16W ±100ppm/℃