Walsin Technologies WR04X181 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 180Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
RES 180 OHM 5% 1/16W 0402 / 180 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 180R 5% Resistor