Walsin Technologies WR02X6R8 JAL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 6.8ohm, 25V, 5% +/-Tol, -200, 600ppm/Cel, Surface Mount, 0201
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
JRH Electronics
Introduction Date2008-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% -200ppm/℃~+600ppm/℃ 6.8Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Resistor 0201 6.8Ω ±5% 1/20W -200~+600ppm/℃
Res 6.8 Ohm 5% 1/20W 0201
0201 6R8 5% Resistor