Walsin Technologies WR02X620 JAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 62Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Introduction Date2008-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 62ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
SMD Resistor 0201 62Ω ±5% 1/20W ±200ppm/℃
RES 62 OHM 5% 1/20W 0201
0201 62R 5% Resistor