Walsin Technologies WR02X561 JAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 560Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 560ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RES 560 OHM 5% 1/20W 0201
0201 560R 5% Resistor