Walsin Technologies WR02X241 JAL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 240Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2008-10-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 240ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
SMD Resistor 0201 240Ω ±5% 1/20W ±200ppm/℃
RES 240 OHM 5% 1/20W 0201
0201 240R 5% Resistor
240¦¸ ¡À5% 1/20W 0201