Walsin Technologies MT15B472K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页3 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
-25.06%
描述
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C Automotive T/R
Cap, 4700Pf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN MT15B472K500CT
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 4.7nF ±10% 50V X7R
0402 MLCC X7R 4700 pF +/- 10% 50 V TR MT