Walsin Technologies 1206B184K500CT
50V 180nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Burklin Elektronik
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic capacitor, 180 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 1206, X7R, 1206B184K500CT
Cap Ceramic 0.18uF 50V X7R 10% SMD 1206 125C Plastic T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.18uF, Surface Mount, 1206
Walsin 1206B184K500CT Yageo CC0603KRX7R9BB152 Ceramic Capacitors 500V 180nF
Chip Capacitance (Mlcc) 1206 180nF ±10% 50V X7R
1206 MLCC X7R 0.18 uF+/- 10% 50 V T&R