Vishay Y4053100R000J0L
RESISTOR; FOIL ; TRIMMER; 100 OHM ; 5% | Vishay Precision Foil Inc. Y4053100R000J0L
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetY4053100R000J0L025
4d
Win SourceWS-Y4053100R000J0L300
11h
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页16 年前
element14 APAC
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-07-29
相关零件
Res Wirewound Trimmer 100 Ohm 5% 1W 25(Elec)Turn 1.91mm (12.7 X 5.59 X 13.59mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 100ohms Sealed Vertical Adjust 5%
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 100ohms Sealed Horizontal Adjust 5%
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 1/4W 14(Elec)/15(Mech)Turn 1.8mm (6.8 X 5 X 7.8mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 100 ohm, Through Hole, 23 Turns
描述
Potentiometer, Metal Foil, 0.25W, 100ohm, 5% +/-Tol, 10ppm/Cel, 2518
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN TOP
TRIMMER, HIGH PRECISION, 100R, 5%; Track Resistance:100ohm; No. of Turns:21; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 10ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; MSL:(Not Available); Series:1240W