Vishay Y14870R02000B0W
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.02ohm, 0.1414V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 2512
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetY14870R02000B0W050
3d
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页16 年前
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-08
描述
Resistor, Metal Foil, Res 0.02 Ohms, Pwr-Rtg 1W, Tol 0.1%,Smt,2512,Curr-Sense, Waffle
20 mOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512 TAPE & REEL
Resistor, 0.02R, 0.1%, 1W; Resistance:0.02Ohm; Product Range:-; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Element Material:Metal Foil; Temperature Coefficient:± 15Ppm/°C; Resistor Rohs Compliant: No |Vishay Foil Resistors Y14870R02000B0W