Vishay Y14870R00500B9R
Res Metal Strip 2512 0.005 Ohm 0.1% 1W ±15ppm/C Pad SMD T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet8 页15 年前
Datasheet8 页23 年前
Datasheet8 页23 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.005ohm, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RESISTOR; FOIL ;CURRENT SENSE; 0.005 OHMS;1% | Vishay Precision Foil Inc. Y14870R00500B9R
5 mOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512
RESISTOR, CURRENT SENSE, 0R0050 0.1%; Resistance:0.005ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:1W; Voltage Rating:2.23mV; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Foil; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistor Mounting:SMD; External Depth:3.17mm; External Length / Height:0.63mm; External Width:6.35mm; No. of Pins:2; Series:CSM