Vishay Y0056500R000K0L
RESISTOR; FOIL ; TRIMMER; 500 OHM; 10% | Vishay Precision Foil Inc. Y0056500R000K0L
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页16 年前
element14 APAC
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-01-29
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.75W, 500ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 500ohms 3/4inch Rectangular Cermet
TT Electronics89PR500LF
Cermet trimmer potentiometer, 20 turns, 500 Ω, 0.75 W, THT, lateral, 89PR500LF
TE Connectivity1623848-3
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 1/2W 25Turn 2.25mm Pin Thru-Hole
TRIMMER; CERMET; 500 OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YA501KT20
描述
Potentiometer, Metal Foil, 0.75W, 500ohm, 10% +/-Tol, 15ppm/Cel, 7519
Res Metal Foil Trimmer 500 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 26(Mech)Turns 2.79mm (20.57 X 4.83 X 6.86mm) Pin Thru-Hole Bulk
TRIMMER, HIGH PRECISION, 500R, 10%; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:26; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; MSL:(Not Available); Series:1280G