Vishay WYO103MCMCF0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Farnell
Newark
Future Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.06%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
WYO Ceramic Disc X1/Y2 Suppression Capacitors .01uF 440/250VAC 20%
Cap Ceramic 0.01uF Y5U 20% Through Hole 7.5mm 125°C
Avnet Japan
CAPACITOR, CERAMIC DISC, 250V, 10NF; Capacitor Application:Safety / Suppression; Dielectric Characteristic:High K; Capacitance:0.01µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Termination Type:Radial Leaded