Vishay WSR5R1800FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.18ohm, 0.9487V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.18ohm, 0.6V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.182ohm, 0.603V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
描述
SMD Wirewound/Current Sensing Resistors 5watts .18ohms 1%
RES 0.18 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .18 1% EA e2