Vishay WSR5R1000DEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.1ohm, 0.71V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Future Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.49%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay WSR5R1000DEK 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.1ohm, 0.447V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strip 4527 0.1 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strp 4527 100M Ohm 1% 2W 110Ppm/ C Smd Embossed Rohs Compliant: Yes
描述
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .1 Ohm 5W .5%
4527J-Lead 4527 WSR 0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm 5W 100mOhms ±75ppm/C
100m¦¸ ¡À0.5% 5W ¡À75ppm/¡æ 4527 11.56mm*6.98mm*2.54mm