Vishay WSR5R0500DEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.05ohm, 0.5V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay WSR5R0500DEK 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.05ohm, 0.3162V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strip 4527 0.05 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 4527 0.05 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
描述
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .05 Ohm 5W .5%
Current Sense Resistors - SMD .05ohms 5watts .5%
4527J-Lead 4527 WSR 0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm 5W 50mOhms ±75ppm/C
50m¦¸ ¡À0.5% 5W ¡À75ppm/¡æ 4527 11.56mm*6.98mm*2.41mm