Vishay WSL2816R0290DEH
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.029ohm, 0.2408V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2816
数据表和文档
供应链
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2816.029.5%EHE3
RES 0.029 OHM 0.5% 2W 2816
29m¦¸ ¡À0.5% 2W ¡À75ppm/¡æ 2816 7.1mm*4.2mm*890¦Ìm
WSL-2816 .029 .5% EH e3