Vishay WSL2512R0402FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0402ohm, 0.2005V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityTL3AR039FTDG
39 mOhms 1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Foil
Res Metal Strip 2512 0.04 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
KOA SpeerSL1TTE40L2F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
TE ConnectivityTLM3ADR043FTE
Smd Current Sense Resistors, Tlm Series, 0.043 Ohm, 1 W, 1%, 2512 [6432 Metric]
Res Thick Film 2512 0.039 Ohm 1% 1W ±1200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRL2512FK-070R04L
Res Thick Film 2512 0.04 Ohm 1% 1W ±1200ppm/°C Epoxy Pad SMD Automotive
描述
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.04021%R86
WSL-2512 .0402 1% R86