Vishay WSL2010R0500JEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.05ohm, 0.1581V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
数据表和文档
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2010 0.05 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJMP3KF50MU
Res Metal Plate 2010 0.05 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE2010FKM7W0R05L
1W Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 50mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP2176157-9
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.047 Ohm 5% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-L1DKF50MU
Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.05ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
描述
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.055%EAE3
RES 0.05 OHM 5% 1/2W 2010
WSL-2010 .05 5% EA e3